• Witamy!

• Tu prezentujemy filmiki z zajęć w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Link do filmu na YOU TUBE :

• Robot Q-SCOUT.

• Pierwsze próby z programowalnym Robotem Q-SCOUT.

• Sterowanie robotami

• Sterujemy naszymi robotami

• KONSTRUKTORZY I ODKRYWCY Z KLASY TRZECIEJ

• Klocki Korbo dały moim uczniom niesamowitą możliwość konstruowania podczas zajęć lekcyjnych. Dzięki  klockom to, co było tylko w wyobraźni nabrało realnych kształtów. Dzieci miały możliwość wymyślania rozwiązań na które my, dorośli byśmy nawet nie wpadli. Budując uczniowie odkryli zasadę działania przekładni mechanicznej. Budowanie z klockami Korbo, to nowy wymiar konstruowania, zabawy i nauki w jednym. Korzystając z nich podczas zajęć edukacyjnych uczniowie ćwiczą także motorykę małą. Dzięki klockom Korbo na  zajęciach pojawiły się również elementy kodowania, planowania, a przede wszystkim współpracy.  Zabawa konstrukcyjnymi klockami KORBO pozytywnie wpływa na rozwój ucznia, zachęcając go do kreatywnego i logicznego myślenia, stymulując zmysły oraz usprawniając koordynację ręka-oko.Wszystko to w atmosferze zabawy.

Wychowawczyni klasy III mgr Alicja Mielimączka

• O Programie

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W listopadzie 2021r. ruszył nabór wniosków ze szkół podstawowych, w którym swój akces zgłosiła nasza Szkoła.

Z polecenia dyr. Anny Chrobak, zgłoszeniem szkoły do Programu oraz przygotowaniem listy pomocy dydaktycznych i wyposażenia, które chciałaby otrzymać w ramach programu nasza Szkoła, przygotowaniem specyfikacji do wybranego zestawu pomocy oraz dokonaniem zapytań ofertowych zajął się nasz nauczyciel informatyki i techniki mgr Kazimierz Fafuła.

Przygotowane przez nas zestawy pomocy dydaktycznych i wyposażenia zostały ukierunkowane przede wszystkim na :

- drukarki 3D wraz z niezbędnym osprzętem i oprogramowaniem,

- skaner 3D kompatybilny z drukarką 3D,

- roboty edukacyjne wraz z niezbędnymi akcesoriami,

- zestawy klocków do nauki programowania,

- mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami,

- stacje lutownicze,

- zestawy nagłośnieniowe,

- osprzęt oświetleniowy do realizacji nagrań oraz osprzęt do nagrywania i fotografowania,

- oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video.

Dyr. Anna Chrobak