Witamy!
Tu prezentujemy filmiki z zajęć w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.
Link do filmu na YOU TUBE :
Robot Q-SCOUT.
Pierwsze próby z programowalnym Robotem Q-SCOUT.
Sterowanie robotami
Sterujemy naszymi robotami
Zajęcia z Nowymi Technologiami.
ROK SZKOLNY 2022 / 2023
W roku szkolnym 2022 / 23 kontynuujemy w naszej szkole naukę programowania w klasach IV - VI. Do realizacji tych zajęć pozyskaliśmy wiele pomocy dydaktycznych w ramach Programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.
PRZEDSZKOLAKI W PROGRAMIE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Przedszkolaki naszej Szkoły dzięki programowi edukacyjnemu „Laboratoria Przyszłości” realizowanemu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki mają możliwość korzystania i rozwijania swoich zainteresowań tańcem, poprzez korzystanie ze sprzętu BOOM-BOX, który został zakupiony w ramach programu. Umożliwia on odtwarzanie każdej muzyki podczas prezentowania opracowanych układów tanecznych na uroczystościach szkolnych oraz podczas prób najmłodszych. Przedszkolaki co roku przygotowują się do Przedszkolnego konkursu tanecznego, który odbywa się w naszej gminie Dębno z wysokimi osiągnięciami, dzięki znakomitemu oddźwiękowi, który umożliwia sprzęt.
ZAJĘCIA TANECZNE A LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Zespół taneczny MINI składający się z siedemnastu uczennic klas I – VI rozwija swoje zainteresowania w ramach konsultacji tanecznych, które odbywają się cyklicznie raz w tygodniu. Dzięki inicjatywnie edukacyjnej Laboratoria Przyszłości realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech mamy możliwość angażować uczennice w odkrywanie swoich talentów poprzez wykorzystanie sprzętu audiowizualnego, który został kupiony w ramach programu. Power audio SONY MHC-V73D służy nam podczas opracowywania układów choreograficznych i ich prezentacji na uroczystościach szkolnych. Cieszymy się z tego , iż sprzęt wzmaga nasze doznania audiowizualne i uatrakcyjnia jakość naszej pracy.
Koordynatorka konsultacji tanecznych mgr Izabela Radziszewska - Własak
KLOCKI KORBO A OBCHODY ROKU MIKOŁAJA KOPERNIKA W NASZEJ SZKOLE
W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w naszej szkole, na zajęciach Laboratoria Przyszłości wykonaliśmy z klocków KORBO model Układu Słonecznego :
Opiekun : mgr Kazimierz Fafuła
PROJEKTOWANIE 3D NA ZAJĘCIACH "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"
W miesiącu styczniu, w ramach zajęć "Laboratoria Przyszłości", pod kierunkiem mgr Kazimierz Fafuły uczniowie klas V-VII rozpoczęli naukę projektowania objektów 3D.
W realizacji zajęć korzystamy z oprogramowania TINKERCAD. Zaprojektowane objekty będziemy drukować na szkolnych drukarkach 3D.
Opiekun : mgr Kazimierz Fafuła
LEKCJE Z KLOCKAMI KORBO W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ (08.12.2022r.)
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sarbinowie na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej w dużej mierze wykorzystuje się pomoce dydaktyczne pozyskane w ramach projektu „Laboratorium Przyszłości”.
Przykładem są zajęcia z edukacji przyrodniczej połączone z edukacją techniczną w klasie III , na których realizowano cele z podstawy programowej : wdrażanie podstawowych pojęć programowania m.in. sekwencje, funkcje, analiza danych oraz jak oszczędzać energię elektryczną i sposoby łączenie przedmiotów . Uczniowie wykorzystali klocki „KORBO”, które pozwoliły w kreatywny sposób pobudzić wyobraźnię uczniów, umożliwiły manipulowanie elementami, kolorami, działaniem metodą prób i błędów.
Budowanie z klockami „KORBO” , to nowy wymiar konstruowania, zabawy i nauki w jednym.
mgr Anna Chrobak
WSTĘP DO NAUKI PROGRAMOWANIA Z KLOCKAMI KORBO
Klasa czwarta rozpoczęła swoją przygodę z nauką programowania od zajęć z wykorzystaniem klocków KORBO, które rozwijają myślenie komputacyjne, algorytmiczne oraz ćwiczą myślenie przyczynowo - skutkowe.
Nauczyciel informatyki : mgr Kazimierz Fafuła
ROK SZKOLNY 2021 / 2022
PIERWSZE ZAJĘCIA Z NOWYMI TECHNOLOGIAMI
Dostawa nowych pomocy dydaktycznych do naszej Szkoły, w ramach programu Laboratoria Przyszłości, wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów.
Nasz szkolny informatyk - pan Kazimierz Fafuła przeprowadził z klasą pierwszą, we współpracy z panią Agnieszką Fajerską, wychowawczynią OP lekcję otwartą dla dzieci z Odziału Przedszkolnego pt. "Rysunek z PAINTa a rysunek i wydruk 3D".
Uczniowie klasy pierwszej i Oddziału Przedszkolnego mieli możliwość zapoznania się i porównania wydruku rysunków z programu PAINT i zaprojektowanego w grafice 3D breloczka, który następnie był wydrukowany w drukarce 3D.
Zajęcia okazały się ogromną atrakcją dla uczniów i zapewne znacznie przybliżyły ich do wykorzystywania Nowych Technologii.
mgr Kazimierz Fafuła
mgr Agnieszka Fajerska