W konkursie wzięło udział 17 uczniów, którzy wykonali swoje prace techniką dowolną. Poziom prac przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Najlepiej wykonane prace zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami, a także wpisaniem oceny celującej do dziennika.
Jury w składzie: pani Agnieszka Myszczyszyn-Węgier, pani Dorota Sytek i pan Grzegorz Podwójny mieli twardy orzech do zgryzienia ,ponieważ prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie. O wynikach konkursu zadecydowały detale i pomysłowość uczniów.
I miejsce-ex aequo Antoni Jankowiak kl.5, Filip Maks kl.4
II miejsce-ex aequo Julia Motylska kl.6, Mikołaj Puźniak kl.4, Mikołaj Szewczyk kl.4
III miejsce-ex aequo Michalina Motylska kl.5, Kamil Puźniak kl.4
Dyplomy wręczyła Pani dyrektor Sylwia Urbaniak.
Co było celem konkursu?
Zapoznanie z różnorodnością grzybów: Uczniowie mogli dowiedzieć się o różnych gatunkach grzybów występujących w Polsce, w tym tych, które są jadalne, a które nie.
Ocena umiejętności rozpoznawczych: Konkurs był sposobem na sprawdzenie, jak dobrze uczniowie potrafią rozróżniać jadalne grzyby od niejadalnych i trujących.
Zwiększenie świadomości ochrony środowiska: Uczniowie mogli dowiedzieć się o znaczeniu odpowiedzialnego zbierania grzybów i dbania o środowisko naturalne.
Rozwój umiejętności naukowych: Konkurs promował naukowe podejście do badania i analizy grzybów, co może być cennym doświadczeniem edukacyjnym.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie ,a pozostałych zapraszam do udziału w przyszłym roku.
Organizator konkursu
biolog Piotr Jan Siemaszko